Michael Curtiz

Manó Kaminer

7,8
761 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Curtiz

Po pierwsze - Curtiz, jeden z absolutnie najklasyczniejszych reżyserów, który stwozrył jedne z absolutnie najklasyczniejszych dzieł ma tylko 1 komentarz ( i do tego o bajce pokemonów (??) + teraz mój)

Po drugie - wcale nie był jakimś geniuszem kina, a jednak udało mu się stworzyć najlepszy film w historii (wielu tak uważa) + kilka(naście) innych dzieł którą są uważane za wybitne.

Jak on to robił?

Dobry_2

(sorry, że po 2 latach, ale nikt tu nie wchodzi :) )

Zerknij na stronę Billy'ego Wildera - tam większość komentarzy dotyczy Suchej Beskidzkiej.
A postaci te są do siebie bardzo podobne - dwóch "wyrobników" kina, solidnych rzemieślników, bez wyrobionego stylu, bez jakichś wyraźnych idei przebjających z ekranu, w większości nawet pracujący ze średnimi fabułami - a obaj traktowani są jako wybitni twórcy, czy może jako twórcy wybitnych filmów.
Najwidoczniej... tak jest. :)

Pozdrawiam.

Mau

Obyśmy tylko takich reżyserów mieli w Polsce

mosix

ja tez sie dopisze bo mi sie strasznie szkoda curtiza zrobilo

Dobry_2

Frank Darabont nakrecil "Skazanych na Shawshank" i kilka innych b. dobrych tytulow to znaczy, ze jest swietnym, genialnym rezyserem czy nie? Zadaje to pytanie w kontekscie Twojego dot. Curtiza. To dzielo okresla tworce, a jesli ktos maczal palce w "Casablance" zwyklym rzemieslnikiem nie mogl byc. Inna sprawa, ze sam film byl tasmowa produkcja swoich czasow:)

Qjaf

A co ten Frank Darabont zrobił wielkiego dla kina? Skazani ok, to mu się udało, choć daleki jestem od padania na kolana przed tym filmem. Przereklamowana, ckliwa Zielona Mila? Kiepska Mgła? I ten reżysr jest w czołówce top reżyserów FW? Nonsens.

Calvera81

Mozemy zakwestionowac wszystko:) Pozdrawiam

Qjaf

Niby można :) Pozdro!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones